Біла борщівська квіткова вишивка. Чоловіча борщівська народна сорочка. Схеми вишивки

Наступними, серед інших білих чоловічих борщівських народних сорочок, були сорочки, оздоблені пишними квітчастими та вітистими візерунками, встеленими технікою «навиване» (інша назва «підстелений хрестик), білою бавовняною DMC, в обіймах барвистих обшивок, виконаних швом позад голкою.

 

Такі сорочки, були характерними для першого осередку Серето-Дністровського кута. Цей тип оздоблення білих чоловічих сорочок, можна виокремити, адже всі вони мають надзвичайну стилістичну схожість між собою, як за художніми, так і за технологічними ознаками.

 


Горловину, білих квітчастих сорочок, рубцювали і додавали комір з вилогами, оздоблений чорним, так звану «прошивку». Довершували загальну композицію сорочки світле змережування рукавів та станка.

 

 

Чоловіча сорочка с.Сков'ятин, початок ХХст. Приватна колекція Віри Матковської. Схеми вишивки оздоблення коміра з вилогами, вишивки навколо пазушного розрізу, візерунки подолу та манжетів.

 

 

Чоловіча сорочка, с.Мушкатівка, початок ХХст. Схема вишивки оздоблення навколо пазушного розрізу та низу рукавів.

 

Фото і схеми вишивки з книги  "Борщівська народна сорочка: експедиційні матеріали та приватні колекції"  яку  ви можете придбати напряму у авторів через офіційну сторінку фейсбук Людмила Олексій Покусинські а майстер-класи з вишивки та крою на вас чекають ТУТ.


Далі буде... Попередні дописи по чоловічій борщівській сорочці  ТУТ і ТУТ