Дякуємо нашим читачам, які діляться з нами своїми скарбами і історіями, а ми з трепетом ділимося ними з вами. Після допису про виставку наддніпрянських рушників дівчина, яка називає себе в соцмережах вигаданим ім'ям Рагнєта Карповна, бо ховалась під ним під час окупації Херсону і користується ним до нині, прислала нам фото особливого для неї рушника і люб"язно дозволила розмістити у нас в блозі.
Рушник Рагнєта придбала в інтернеті: "Я просто хотіла вишити рушник з деревом життя, але наші музеї пограбовані, і зразки мені не побачити. Це Херсон. То ж я купила такий, як зразок."
Чудовий, архаїчний рушник з деревом життя, вишитий рушниковими швами, на жаль, має трохи втрат. Колись з нього зробили фіранку, доволі грубо зшивши докупи дві частини. Щастя, що він потрапив в дбайливі руки, а детальні фото, сподіваємось, надихнуть вас на його відтворення.
Розглядати його - як доторкатись до скарбу. Видно, як дерево на рушникові проростає з насінинки:
Прості, базові техніки вишивки, якими вишивали рушники, починаючи з XVIIст., а, можливо, і раніше. В нашому курсі Як вишити рушник ви знайдете скани видання 1913р. "Украинское народное творчество" з фото рушників Полтавщини, Харківщини ХVIIIст., серед яких є схожі за композицією і способом вишивання.
Пуп'янки і листя на верхньому рівні:
Квіточки зблизька. Рисочки на квітці такі ж, як на ягідках на облямівці, такі дрібні деталі створюють довершену композицію:
Облямівка на рушнику досить широка, дві смуги зигзагів і між ними зигзагоподібний безкінечник чи то з ягодами чи то пуп'янками. Як вважаєте?
Квіточка з правого боку зблизька:
Низ рушника без зайвої оздоби, просто підігнутий край:
Вишивка ламаної гілки на облямівці зблизька:
Зараз всі ми трошки як цей рушник - зі втратами, але зі сподіванням на кращу долю і добрі руки, з бажанням жити і відродитися.
А якщо ви також мрієте про рушник, то це ваш знак, щоб нарешті розпочати! В курсі як вишити рушник ми розповідаємо всі нюанси та щиро радіємо кожному новому рушнику. Лиш не забудьте поділитись ним з нами.