Жіноча мальована сорочка вишита колодочками
Лист. 08, 2019

Сорочка яка квітчає свою господиню. Одягаєш таку  і, не залежно від пори року та настрою, почуваєшся щасливою.  Колекціонери такі сорочки називають заліщицькими  бо саме з Заліщицького р-ну, Тернопільської обл., їх збереглось найбільше або  борщівськими мальованими (мальованками) за назвою сусіднього району - Борщівського.

 

жіноча сорочка з колекції Олени Скрипки

 

Вишивка колодочками - одна з самих різнобарвних технік традиційної вишивки яку полюбили сучасні вишивальниці. Дозволяє проявляти свою творчість в вільному візерунку, кольоровій гамі,  в розмірі стібка, в їх положенні і звісно, в різноманітності матеріалів. Підібрати нитки за кольором, посмакувати  відтінками,  фактурою, вишивати бавовною чи шовком, доповнтити лелітками:

жіноча сорочка з колекції Олени Скрипки

 

Традиційно, в таких сорочках,  вишивка розміщується біля пазушного розрізу, широкі вертикальні  смуги спереду  та, як правило,  більш скромніші біля рукавів

фото з фейсбук сторінки Галини Гафійчук

 

 

Аналогічно переду, горизонтальні смуги візерунку прикрашають і спинку сорочки. А такі квіти  і більше  фото  сорочки знизу  та професійну схему вишивки  високої якості  від Ольги Капко можна знайти тут

 

 

Найбагатше в мальованих сорочках вишиті рукави. Вони просто неймовірні! Ніби казкові сади чи квіткові галявини. Просто погляньте скільки в них кольору і радості:

фото з фейсбук сторінки Галини Гафійчук

 

фото з колекції Етно-галерея Роксоляни Шимчук

 

Незважаючи на все різнобарв'я ця техніка вишивається легко, ніби малюється. Як навчитись вишивати таку красу в детальному майстер-класі Техніка вишивки Колодочки. Як вишивати мальовану сорочку з порадами і секретами від  майстрині вишивки зі Львова Ірини Сліпецької.  Надихайтесь, навчайтесь і вишивайте в радість!